Elektronikai Technológia Tanszék honlapja
2024.12.17.
Tanszékünk fennállásának 60 éves évfordulóját ünnepeltük
Beszámoló és galéria az ünnepségről

60 éves az ETT Jubielumi ünnepség és konferencia

2024. december 4-én ünnepeltük tanszékünk alapításának 60. évfordulóját. További fotók lent!

 

Jelenlegi és egykori oktatóinkból, hallgatóinkból, kollégáinkból és partnereinkból álló közönségünk Dr. Illés Balázs tanszékvezető köszöntője után Dr. Illyefalvi-Vitéz Zsolt előadását hallgathatta meg a kezdetekről, kiemelve az alapítókat és elismerésre méltó elődeinket, egykori vezetőinket. Az archív fotók és történetek egyik-másik szereplője helyet foglalt a közönség soraiban, mint például Gyürki Józsefné kedves kolléganőnk.

Az első 40 év bemutatása után Dr. Harsányi Gábor professzor úr az ezredfordulót követő két évtizedről számolt be. E korszak nagy eredménye - a számos EU projekt mellett- az, hogy átköltöztünk a felújított V1 épületbe, valamint modern laborkomplexumunk kialakítása.

Garancsi Teodóra és Borosné Reggel Judit kolléganőinknek nyugdíjba vonulásuk alkalmából köszönetünket fejeztük ki sok évtizedes állhatataos és kitartó munkájukért, a tanszéki közösségben való aktív szerepükért.

Ezután jelenünket és jövőnket mutatták be kollégáink: Dr. Illés Balázs a legújabb forrasztástechnológiai trendekről és kísérleteinkről, Dr.Géczy Attila pedig a fenntartható elektronikai - többek között a lebomló áramköri hordozókal kapcsolatos - kutatásainkról és tapasztalatainkról számoltak be. 

Tanszékünk szerves részté képezi a vállalatirányítási rendszerek oktatása a mérnökinformatikus szakon. A néhai Dr. Szikora Béla alapította, és azóta is töretlen népszerűségnek örvendő szakterület rohamos fejlődésen ment keresztül, melynek eredményeiről, a legújabb AI, IIoT és cloud technológiát alkalmazó kutatási területekről a szak tanszéki oktatói és felelősei, Dr. Martinek Péter és Dr.VIllányi Balázs kollégáink számoltak be.

Dr. Hurtony Tamás a legújabb vizsgálati módszerek és műszerek mentén mutatta be az ETT egyik legerősebb, utóbbi időkben kifejlődött európai hírű kompetenciáját, a hibaanalitikai és vizsgálati képességeinket és a szakterületen dolgozó kollégák tudását.

A bio- és nanoérzékelők kutatócsoport történetét és a legújabb kutatásokat Dr. Bonyár Attila ismertette. A különféle bioérzékelők és az orvosbiológiai mérnöki tématerület ETT-n művelt aktuális kutatásait ő is látványos felvételekkel ismertette.

Végül Dr. Imre Sándor, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja mondott beszédet és köszöntötte immár 60 éve múltra viszatekintő, de a nehézségek ellenére töretlenül kutató, oktató és az új érdekességekre mindig nyitott tanszékünket.

        

  

 

További fotók megtekinthetők a SPOT fotogalériájában

Fotók: Mester Gyöngyvér BME SPOT fotókör


Vissza a hírekhez



 
 H KSzCs PSzo V
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345