Videók | VIR kérdőív | ||||
BSc - Mikroelektronikai hardvertervezés és integráció specializáció - Elektronikai hardvertervezés és integráció (ETT ágazat)
Örülünk, hogy itt vagy! Javasoljuk, kezdj a fenti két videóval, nézd meg a hallgatói véleményeket is lentebb, aztán bátran böngészd a további információkat. Reméljük, hogy mindent megtalálsz, de ha esetleg mégsem:
Sok szeretettel várunk egy kötetlen beszélgetésre 2024. május 02-án egy második körös, személyes találkozóra az ETT laboratóriumában 16.00-tól. Találkozzunk az aulában!
A specializációt az Elektronikus Eszközök Tanszékkel közösen műveljük. Hogy a mi águnkon mi várható a tanszéken? Mivel foglalkozhatsz majd, ha minket választasz? Összefoglaljuk!
Válaszd a Mikroelektronikai hardvertervezés és integráció specializáció - Elektronikai hardvertervezés és integráció ágazatát, ha érdekel,
Milyen témákon dolgozhatsz?
A specializáció egyik kulcskérdése: milyen úton fogsz eljutni a szakdolgozatig? A tanszék mind céges témák tekintetében, mind pedig tanszéki kutatások szempontjából már BSc szinten várja a lelkes hallgatók becsatlakozását! A legnagyobb elektronikai cégektől a kisebb kutató-fejlesztő vállalatokig széles spektrumon kínálunk ipari témát.
(A tanszéken tervezett automotive HMI eszköz prototípusának hordozója)
Kutatási vonalon fiatal, motivált oktatók tudományos műhelyeihez csatlakozhatsz, ahol nem ritka a TDK dolgozatra, tudományos konferenciára, vagy magas rangú publikációban való részvétere nyíló lehetőség! Kattints, hogy a témákat megismerd, és (szerénytelenek leszünk) a hallgatóink, valamint kollégáink dicsőségfalára is vethetsz egy gyors pillantást.
Kérdés: Az Elektronikai Technológia Tanszékre melyik specializáció-ágazattal kerülhetek be?
Válasz: Az ETT specializáció-ágazata a "Mikroelektronikai hardvertervezés és integráció specializáció".
Kérdés: Akkor ezen a szakágon csak a gyártással foglalkozunk?
Válasz: Egyáltalán nem! A moduláramkörünk tárgyunk konkrét elektronikai tervezéssel foglalkozik az egyszerű áramköri (PCB) tervezéstől a komolyabb rendszertechnikai megközelítésekig. Tehát ha elektronikát szeretnél tervezni, CAD-rendszereket használnál áramköri tervezés és vizsgálat céljából akkor is jó helyen jársz!
Kérdés:
A szakirány elvégzésével milyen területen helyezkedhetek el?
Válasz: Alapvetően a hazai elektronikai iparágat szolgálja a specializácó ágazatunk és a tantervünk, de ebben, ahogy fentebb is leírtuk az elektronikai tervezéstől a gyártás szervezés, tervezés, menedzselés témaköréig sok szakterület tartozik. Az elhelyezkedés széles spektrumon adott, nem csak a tradicionális gyártócégek keresik az ETT-n végzett hallgatókat!
Kérdés: A szakmai területen túl mi jelenti a tanszék egyediségét a kar egészét figyelembe véve?
Válasz: Mindenképp kiemelnénk az interdiszciplináris kutatásban és fejlesztésben motivált fiatal oktatói gárdát, akik kari szinten, arányaiban kiemelkedő eredményeket mutatnak fel és együtt dolgoznak különböző szakterületek specialistáival. Ezt az ipar és az akadémiai terület is elismeri, az itt szerzett tudás átívelhet az egyes mérnöki ágak között. A hallgatókat "mentorálási" folyamaton keresztül juttatjuk el a szakdolgozatig - itt nem csak számok vagytok a tömegben, hanem kollégák, akikkel együtt dolgozunk új eredmények kialakításán!
Ilyen berendezéseket ismerhetsz meg nálunk!
Nézz szét a virtuális laborunkban, hogy megismerd az eszközparkot! KATT!
Néhányat azért felsorolunk így gyors demonstrációként...
Ismerd meg BSc tárgyainkat (részletes leírást lásd lejjebb):
Ismerd meg BSc tárgyaink célkitűzéseit!
Elektronikai gyártás és minőségbiztosítás: Megtanulhatod az elektronikus alkatrészek, összeköttetési rendszerek és készülékek tervezését és gyártásba vitelét, szerelési és kötési eljárások optimalizálását és ellenőrzését, automatizált gyártósorok tervezését, felépítését és üzemeltetését, a gyártási folyamat irányítását, a gyártásközi vizsgáló berendezések, a minőség-ellenőrzési és minőség-menedzsment módszerek alkalmazását, megbízhatósági és élettartam vizsgálatok tervezését és kiviteleztetését. Nem csak folyamatmérnökként, de csoportvezetőként, vagy minőségbiztosítási szakemberként is fontos ismereteket szerezhetsz a tárgy anyagát elsajátítva.
Áramkör- és készüléktervezés: A tárgy hallgatójaként képes leszel elektronikai és mikroelektronikai alkatrészekből, részegységekből összetett, a kor műszaki technológiai színvonalának megfelelő, elektronikai termékeket (moduláramköröket, készülékeket, rendszereket) tervezni, termékfejlesztői vagy folyamatmérnöki pozícióban helyt állni. Készségszintű ismereteket szerezhetsz a számítógépes tervezőrendszerek és szimulációs szoftverek kezelését és alkalmazását illetően. Szorgalmi feladatokkal támogatjuk az egyéb aspirációidat, a saját magad tervezett elektronikádhoz, vagy a választott kártyaszámítógéphez (pl. Arduino) illeszkedő breakout modulhoz legyártjuk a hordozót, és közösen nézzük meg, mit alkottál a félév során.
Elektronikai termékek prototipizálás laboratórium: Siemens tervezőrendszerek, 3D, modellezés, fejlesztőkártyá és szenzorok alapvető alkalmazástechnikája alkotja a labor törzsét.
Milyen laborokat, technológiákat, folyamatokat ismerhetsz meg nálunk?
Copyright © Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) |