Videók | VIR kérdőív | ||||
MSc - Mikro - és nanoelektronika
Örülünk, hogy itt vagy! Javasoljuk, kezdj a fenti két videóval, utána pedig böngészd bátran a lenti információkat. Reméljük, hogy mindent megtalálsz, de ha esetleg mégsem:
Sok szeretettel várunk egy kötetlen beszélgetésre 2024. április 18-án csütörtökön, délután 16:00-kor a QB 314-ben-ben!
A specializációt az Elektronikus Eszközök Tanszékkel közösen műveljük. Hogy a mi águnkon mi várható a tanszéken? Mivel foglalkozhatsz majd, ha minket választasz? Összefoglaljuk!
Válaszd a Mikro- és Nanoelektronika MSc specializációnkat, ha szeretnéd tudni, hogy
A specializációt elvégző MSc hallgatóként képes leszel szakmádban kiemelkedően helyt állni, és készség szinten tudni:
Milyen témákon dolgozhatsz?
A specializáció egyik kulcskérdése: milyen úton fogsz eljutni a diplomatervig? A tanszék mind céges témák tekintetében, mind pedig tanszéki kutatások szempontjából oktatási szinteken átívelő módon várja a lelkes hallgatók becsatlakozását! A legnagyobb elektronikai cégektől a kisebb kutató-fejlesztő vállalatokig széles spektrumon kínálunk ipari, valamint kutatás-fejlesztési témákat.
(Intermetallikus ötvözetek szerkezete ón alapú fémes adhéziós-diffúziós kötésben)
A tanszéki belső témák tudományos vonala nem csak a PhD-ra készíthet fel - fiatal, motivált oktatók tudományos műhelyeihez csatlakozhatsz, ahol nem ritka a TDK dolgozatra, tudományos konferenciára, vagy magas rangú publikációban való részvételre nyíló lehetőség! Kattints, hogy a témákat megismerd, és (szerénytelenek leszünk) hallgatóink és kollégáink dicsőségfalára is vethetsz egy gyors pillantást
Milyen berendezéseket ismerhetsz meg nálunk?
Nézz szét a virtuális laborunkban, hogy megismerd az eszközparkot! KATT!
Néhányat azért felsorolunk így gyors demonstrációként...
Ismerd meg MSc tárgyainkat (részletes leírást lásd lejjebb):
Ismerd meg MSc tárgyaink célkitűzéseit!
Minőségbiztosítás a mikroelektronikában: A tantárgy során elsajátíthatod a minőségbiztosítás, minőségirányítás fogalmait és eljárásait. A tárgy ismerteti az elektronikai anyagok villamos jellemzőinek, mikro-mechanikai tulajdonságainak vizsgálatára alkalmas módszereket. Foglalkozunk az elektronikai ipar jellegzetes minőség-biztosítási feladataival, módszereivel, kitérünk a mikroelektronika speciális minősítési módszereinek tárgyalására. Megismerheted a mikroelektronikai tesztelhetőre való tervezés fontosságát.
Megbízhatósági hibaanalitika: Megismerhetitek az elektronikai gyártás és az elektronikai készülékek működése során fellépő hibák, meghibásodások azonosításához, a gyökér-okok megkereséséhez szükséges hiba-analitikai módszereket, Európában kivételes laboreszköz-parkunk segítségével.
Technológiai folyamatmodellezés: A tantárgy a karon egyedülálló módon bemutatja a fizikai modellezés, valamint különböző szimulációs eljárások szerepét az elektronikai technológiában. A kreditek megszerzése segíti a korábban megszerzett elméleti ismeretek modellezés szintű alkalmazását, a számítógépes szimulációs rendszerek technológiai implementációjának gyakorlatát, a modellezés és szimuláció sikeres gyakorlati és tudományos példáit a folyamatoptimalizálásban.
Minőségbiztosítási és minőségvizsgálati labor: Gyakorlati ismereteket szerezhetsz elektronikai termékek minőségi vizsgálatának módszereiről, megbízhatósági analízisének és minőség-biztosításának stratégiáiról és bemutatja a mérési metodikákat az elektronikai gyártóipar néhány jellegzetes minőség-biztosítási területéről.
Copyright © Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) |